İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Corana Virüs Salgını Sonrası Yabancılar Konut Alımında Frene Bastı, En Çok Ev Alan Yabancılar İranlılar Oldu!

Türkiye'de konut satışı rakamı için merakla beklenen TÜİK raporu açıklandı. Açıklanan rakama göre Türkiye'de konut satış rakamları Mayıs ayında da korana virüs salgını etkisi ile düşüş gösterdi. En büyük düşüşü ise yabancılara konut satış rakamları gösterdi. Yabancılar virüs salgını nedeni ile hız keserken Türkiye'den en çok konut alan yabancılar İran vatandaşları oldu.

TÜİK merakla beklenen Konut Satış İstatistikleri, Mayıs 2020 raporu verilerini yayımladı.  Yayımlanan rapora göre korana virüs salgını etkisini Mayıs ayında da gösterdi. Türkiye'de Mayıs ayında konut satış rakamları bir önceki aya oranla yüzde 44 oranda azaldı. 

Konu hakkında yayımlanan rapora göre Türkiye genelinde Mayıs ayında 50 bin 936 adet konut el değiştirirken 2019 yılının Mayıs ayına oranla konut satış rakamları yüzde 44.6 oranında düşüş gösterdi.  Açıklanan rakamlara göre yabancılara konut satış rakamı yüzde 78,1 oranında düşüş gösterdi.  Türkiye genelinde yabancılara konut satış rakamı 860 adet olarak gerçekleşti. Türkiye'den Mayıs ayında konut satış rakamı verilerine göre yabancılar en çok konutu İstanbul'dan alırken en çok konut alan yabancılar İran vatandaşları oldu.  209 konut satışı ile İran vatandaşları zirvede yer alırken 143 konut ile Irak vatandaşları, 48 konut ile Afganistan vatandaşları ve 46 konut ile Çin vatandaşları sıralamada ilk basamaklarda yer alan diğer ülke vatandaşları oldu. Kategoriler
+90 252 313 4447

kutup-yildizi.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir